poniedziałek, 14 stycznia 2013

Wszystko o klejeniu...

W dzisiejszym poście dowiesz się wszystkiego o klejach, taśmach i kostkach 3d.

Gdy robisz coś z papieru musisz użyć kleju aby skleić ze sobą fragmenty Twojej pracy.
Większość z nas używa zwykłych klejów biurowych. Niestety kleje te nie są zbyt wytrzymałe, są dość ciężkie w użyciu a papier pod ich wpływem strasznie się marszczy.

Aby ułatwić sobie życie pokażę Ci dzisiaj, co możesz wykorzystać do klejenia i ułatwić sobie dzięki temu pracę.

1. Klej w rolce - klej ten wygląda dokładnie jak korektor w "myszce". W środku jest umieszczona rolka kleju (cieniutkiej warstwy dwustronnej przezroczystej taśmy). Klej jest ten bardzo szybki w użyciu. Wystarczy czubek myszki przyłożyć do papieru i pociągnąć do momentu w którym chcesz skończyć klejenie. Jest mocny. Jeśli coś przyklejasz upewnij się, że papier jest w odpowiedniej pozycji i dopiero dociśnij. W innym wypadku przy próbie odklejenia możesz zniszczyć swoją pracę. Cena kleju ok.4-7zł.

2. Klej na gorąco - do tego kleju jest Ci potrzebny specjalny pistolet, do którego musisz wsadzić wkład, który pod wpływem ciepła rozpuszcza się tworząc bardzo mocny klej. Cena pistoletu to ok. 40zł + dodatkowo trzeba dokupować wkłady ok. 1zł/szt.
3. Taśmy dwustronne - również są bardzo trwałe i bardzo łatwe w użyciu. Wystarczy odkleić odpowiedniej długości pasek i przerwać (można też uciąć). Pasek ten należy przykleić do kartki, następnie trzeba oderwać folię z góry pod którą znajduje się warstwa klejąca. Do niej przyklejasz kolejną kartkę i gotowe. Taśmy występują w przeróżnych szerokościach od 3mm (do klejenia wąskich elementów np. tasiemek) do 5cm a może nawet szerszych. Również ceny są różne. Od 3zł - 30zł
4. Kropki kleju (glue dots) - służą do przyklejenia drobnych elementów np. guzika, koralika. Są to żelowe kropeczki, które kleją się z obu stron. Jedną stronę trzeba przykleić do elementu dekoracyjnego, a następnie do kratki. Cena ok. 4zł

5. Klej w długopisie - świetny do przyklejania drobnych elementów. Używa się tak jak długopisu. Cena ok. 4zł

6. Kostki 3d - kostki te mają różną grubość od 1mm-10mm. Kostki te służą do podklejenia elementu dekoracyjnego, który następnie należy przykleić do kartki. Dzięki temu, że kosteczki są grube jest tworzony dystans między ozdobą a bazą. Patrząc na kartkę widzimy, że element od niej odstaje tworząc efekt 3d. Cena to ok. 4zł za zestaw kostek (kosteczki mają zazwyczaj 5x5mm i są sprzedawane na blistrze wielkości 10x10cm)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz